İmplant

İmplant Nedir?

Diş implantları, titanyumdan üretilmiş doğal diş gibi iş görebilen yapay diş kökleridir. Vidalı diş olarak da bilinmektedir. Doğal dişlere alternatif olarak en uygun seçenektir. İmplant harici yapılan hiçbir protez diş köklerinin yerini alamaz.

Altın Standart DENTAL İMPLANT

Günümüzde diş çekimi sonrası yapılan dental implantlar sayesinde çene kemiğindeki erimeyi durdurmak mümkün olabilmektedir. Erimiş çene kemiğinde yapılan implantlar ile hareketli protezlerin tutuculuğu da artırılabilmektedir.

İmplant Fiyatı Ne Kadardır?

İmplant fiyatları implantın markasına göre değişmektedir. İmplant fiyatlandırılması çoğu klinikte dolar ($) veya euro (€) bazında yapılmaktadır. Dolayısıyla kurdaki artıştan dolayı olumsuz etkilenmektedir. Hastanemizde implant fiyatları Türk Lirası olarak ücretlendirildiğinden kurdaki artıştan hastalarımız olumsuz etkilenmemektedir.

İMPLANTIN DİĞER UYGULAMALARDAN FARKLARI

  • Dentalimplantlar, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan üretilen yapay diş kökleridir.
  • İmplant diş köküne benzediği için günümüzde doğal dişlere en yakın alternatiftir ve çeşitli avantajlara sahiptir.
  • İmplant harici yapılan hiçbir protez diş köklerinin yerini alamaz.
  • İmplant tedavisiyle implantın diş kökü vazifesi görmesi sağlanarak kemik erimesinin önüne geçilir.
  • İmplant geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar. Köprü protezi yapımı için gerekli olan sağlıklı dişlerin küçültülmesi işlemine gerek kalmaz. Tek diş eksikliklerinde köprü protezi yapımına gerek kalmaz.